Chytré trouby s umělou inteligencí poznají, co mají upéct a udělají to za Vás

Nástěnné trouby s umělou inteligencí usnadní přípravu lepší pizzy nebo sušenek. Píše o tom portál The Verge.

Cookcam AI je nová funkce, která pomocí umělé inteligence rozpozná, co do trouby vkládáte, a zbytek za vás vyřeší, takže se nemusíte bát se, že se vám spálí pizza. Cookcam AI přichází do vybraných nástěnných trub GE Profile a Café s kamerami v troubě prostřednictvím bezplatné aktualizace softwaru over-the-air.

Režim přesného vaření umožňuje vaření s průvodcem, který krok za krokem provede uživatele správným nastavením spotřebiče pro pokrm pomocí dotykového displeje trouby nebo aplikace SmartHQ společnosti GE Appliances. S funkcí Cookcam AI nebudete muset hledat správný režim, udělá to za vás.

Umělá inteligence pomocí kamer identifikuje jídlo

Jakmile bude jídlo vloženo do trouby a dvířka se zavřou, kamera pořídí snímky prostoru trouby a pomocí umělé inteligence a strojového učení identifikuje jídlo. Trouba pak na dotykovém LCD displeji zobrazí doporučený režim přesného vaření a, za předpokladu, že je správný, stačí na něj klepnout a jídlo se začne péct. Trouba pak podle GE Appliances automaticky sleduje průběh přípravy jídla a může podle potřeby upravit teplotu a dobu vaření.

Zpočátku bude Cookcam AI fungovat pouze pro pět pokrmů – krůtí maso, sušenky, pizzu, koláče a koláčky. Společnost GE Appliances uvádí, že plánuje zavést další aktualizace.

Chytré trouby zavádí více společností

Rozpoznávání potravin není novinkou. Společnost Samsung nedávno představila funkci nazvanou AI Pro Cooking u své nástěnné trouby Bespoke, která využívá kameru a optimalizuje nastavení vaření při sledování potravin.

Ale zatímco trouba Samsung dokáže rozpoznat 80 různých pokrmů a ingrediencí ve srovnání s pěti troubami GE Appliances, pro získání funkcí Samsungu si musíte koupit celou novou troubu. Společnost GE Appliances uvádí, že bezplatná aktualizace Cookcam AI bude k dispozici koncem tohoto měsíce.

Zdroj: The Verge