Atmos Gear představuje první elektrické kolečkové brusle na světě

Francouzský startup Atmos Gear představuje první elektrické kolečkové brusle na světě, přesněji řečeno systém, který se skládá ze tří koleček v každé inline brusli, přičemž prostřední je poháněno.

Po plném nabití budou jezdci schopni vyvinout maximální rychlost 24 km/h a mohou je ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu, jak uvádí server Manofmany. Každá kolečková brusle má baterii, která dokáže ujet až 19 kilometrů na jedno nabití pouze na elektrický pohon, a váží 700 gramů. Jsou zde však dva háčky – jezdci musí nosit baterie, které používají, ve speciální tašce a pak připojit dlouhý drát ke každému z kolečkových bruslí.

Ovládá se ručním ovladačem, podobně jako elektrické skateboardy. Ačkoli se to zdá pro tak rychlou aktivitu méně než ideální, vzpomeňte si na všechna ta léta, kdy jsme před bezdrátovou revolucí cvičili s drátovými sluchátky.

Pokud se elektrické inline brusle AtmosGear ujmou, mohli bychom se dočkat i bezdrátové verze. A my doufáme, že ano, protože cílem společnosti je prodat do roku 2026 více než 100 000 párů po celém světě, vytvořit nový sport s živě přenášenými soutěžemi a stát se lídrem v oblasti mikromobility.

Zdroj: manofmany.com, redakce