5 základních pravidel jak ochránit svou fyzickou platební kartu a kterými se řídím

Přestože jsou krádeže digitálních kreditních karet častější než kdykoli předtím, stále existuje spousta staromódních zlodějů, kteří by se rádi dostali k vaší fyzické platební kartě. Proto má smysl zůstat obezřetný. Pomoci vám může těchto 5 kroků, kterými se já sám osobně řídím.

Neprozrazujte svou fyzickou kartu. Nikomu nedávejte svou fyzickou kartu a nikdy nezveřejňujte na sociálních sítích fotografie, na kterých je vidět i vaše kreditní karta.

Já začernil i bezpečnostní kód na zadní straně karty, tento kód uložil do správce hesel – vy můžete na jiné bezpečné místo. V případě krádeže karty je pro zloděje obtížnější použít údaje o účtu pro nákupy online, pokud nemají váš bezpečnostní kód.

Nepodepisujte svou kartu. Pokud odcizenou kartu nepodepíšete, můžete omezit podvodné osobní nákupy. Do prázdného pole můžete napsat „Viz průkaz totožnosti“ a pak místo podpisu ukázat prodavačům v obchodě svůj průkaz totožnosti. Když bude zloděj požádán o předložení dokladu totožnosti, nebude jej moci poskytnout, což může zabránit provedení transakce.

Používejte ochranné pouzdro nebo peněženku. Ty mohou vaši kartu ochránit před přečtením technickým zařízením.

Ztrátu nebo krádež karty okamžitě nahlaste. Pokud je vaše karta ohrožena, nezapomeňte na to okamžitě upozornit vydavatele kreditní karty. Ten pak vaši kartu uzavře a okamžitě vydá novou. To je také dobrý nápad, pokud vám bylo oznámeno, že jste se stali součástí úniku dat.

Zdroj: redakce