Toto je nejkrásnější místo v Česku na letní dovolenou. Obsadili ho Němci, Češi se tam už nevejdou
Němci zkrátka vědí, co je dobré. Hezkých míst máme v Čechách plno, nicméně na toto jedno Češi často zapomínají. A není divu, je plné Němců, hotely jsou jich často plné. Vždyť to mají kousek od hranic.
Česko je krásná země, ostatně Praha se v různých žebříčcích často umisťuje nejen jako jedno z nejkrásnějších měst v Evropě, ale také na světě. Kromě toho si turisté pochvalují krásy Moravy, Českého Krumlova s krásným historickým centrem nebo lázeňské město Karlovy Vary, kde se každoročně koná filmový festival. Turisty fascinuje i strašidelná kostnice v Kutné Hoře.
Mezi nejkrásnější místa u nás patří i oblast ležící kousek od německých hranic. Není proto divu, že je každé léto plná německých turistů, kteří sem vyrážejí na dovolenou. Řeč je o Českém Švýcarsku, které je pro ně díky své blízkosti a cenové dostupnosti téměř ideální destinací. Přírodní krásy jako Labské pískovce si zde mohou užít z jejich pohledu skoro zadarmo.
Tipy na levné hotely
České Švýcarsko je z Německa snadno dostupné – ať už autem, vlakem nebo autobusem. Cesta netrvá dlouho a není drahá, takže i celkové náklady na dovolenou zůstávají nízké. A co restaurace? Ceny jsou stále výrazně příznivější než v Německu. Naopak,, pro Čechy přestává být příhraničí atraktivní. Je to přitom škoda, zkuste ho znovuobjevit. Třeba ještě nějaké volné místo v hotelu seženete…
Redakce webu Techsvět místo navštívila a doporučuje několik hotelů. Prvním je Wellness Hotel Zámeček s bazénem, kde stojí noc přibližně 1200 korun. Za zmínku stojí i Resort Mezná s klimatizací na pokojích, který vyjde na méně než dva tisíce za noc. V Jetřichovicích se ubytujete za necelých 400 korun, a to v kempu nebo v děčínském Penzionu u Lípy za příjemných 600 korun na noc.

Putování po Českém Švýcarsku
České Švýcarsko je ale krásné v každém ročním období. V Národním parku mají návštěvníci k dispozici více než sto kilometrů značených turistických stezek a dvě stě kilometrů neznačených cest. Pěkný výlet si můžete udělat třeba na Pravčickou bránu. Dále také můžeme doporučit procházku na Děčínskou Fudžijamu (Růžový vrch).
Možná vás zaujme i třináct kilometrů dlouhý výlet po žluté stezce ze Srbské Kamenice přes Růžák na Kamenickou Stráň, odtud pak na Královský smrk až k romantickému, zachovalému torzu Dolského mlýna, kde se natáčely pohádky Ztracený princ nebo Peklo s princeznou.
Dalším tipem je naučná stezka Kyjovským údolím kolem meandrující říčky Křinice. Asfaltová část cesty zajišťuje dobrou sjízdnost i za nepříznivého počasí. K vyzkoušení láká také turistická lávka, která vede přes Stožecké sedlo. Jedná se o jednu z hlavních turistických křižovatek těchto hor, kudy procházejí jak pěší, tak cyklistické nebo běžkařské trasy. A pokud chcete nějakou novinku, pak místem prochází i nová Hřebenovka, která přechází z Ústeckého do Libereckého kraje.

Navštivte Labské pískovce
Současná podoba Labských pískovců se začala formovat před několika miliony let. V souvislosti s táním ledu byla tehdy tamní krajina zaplavena mořem. Po ústupu moře (přibližně před 65 miliony let) se méně stabilní horniny, jako jsou jílovce a prachovce rychle rozpadly. Zůstala tak pouze vrstva křemenných pískovců.
Labské pískovce jsou též oblíbeným místem turistů a horolezců, kteří na pískovcových věžích často trénují. Jsou zde jedinečné rozsáhlé lesy i relativní klid. To umožňuje výskyt nejrůznějších druhů zvěře, která taktéž stojí za to vidět. Je zde mnoho jelenů, srnců, běžné jsou také lišky a kuny, značně rozšířena je černá zvěř. Byl zde vysazen i kamzík, který se tu dosud vyskytuje a opět se objevil rys.
Nejvyšší horou Labských pískovců je Vysoký Sněžník, který sahá až 726 metrů nad hladinou moře. Nejnižším bodem je pak údolí Labe v Hřensku.