Takto budou vypadat lidé v důsledku nadměrného používání technologií

Podle studie zadané společností TollFreeForwarding může nadměrné používání technologií vést k abnormalitám. Výzkumníci ve spolupráci s 3D designérem vytvořili obrazy „budoucího člověka“ s fyzickými problémy způsobenými běžným používáním technologií, uvádí servet Tech Times.

Vědci dali 3D modelu přezdívku Mindy. Tým prozkoumal vědecké studie a odborné názory na toto téma a zaměřil se na škodlivé účinky, které může mít technologie na lidský organismus, zejména po delší dobu.

Ohnutá páteř

Podle vědců by se u Mindy vyvinula ohnutá záda v důsledku nadměrného používání moderních technologických zařízení, která změnila způsob, jakým lidé stojí a sedí. Neustálé sledování obrazovky chytrého telefonu nebo počítače může způsobit napětí v různých částech těla, což může vést k prohnutí zad a nesprávnému nastavení páteře.

Hodiny strávené díváním se do telefonu namáhají krk a narušují rovnováhu páteře. V důsledku toho musí krční svaly vyvinout větší úsilí, aby hlavu podepřely. Dlouhá práce u počítače navíc může způsobit, že se trup vychýlí od boků, místo aby zůstal vertikálně rovný.

Textový pařát

Dalším příznakem, který lze pozorovat v důsledku dlouhodobého používání chytrého telefonu, je syndrom kubitálního tunelu, známý také jako „textový pařát“, což je porucha nervů v loktu, která způsobuje necitlivost prstů. Tento nový termín vznikl, aby popsal, jak neustálé používání chytrého telefonu způsobuje, že ruka trvale získává strukturu podobnou drápům.

Nadměrné používání technologií může v budoucnu vést k tomu, že lidé budou mít lokty v úhlu 90 stupňů. Tato teorie je rozšířením vysvětlení textového drápu a syndromu kubitálního tunelu, což jsou příznaky spojené s častým používáním smartphonu.

Silnější lebka, druhá víčka

Studie dále tvrdí, že budoucí lidé budou mít silnější lebku, která bude chránit jejich mozek před zářením z chytrých telefonů, a druhá víčka, která budou chránit jejich oči před zátěží a nadměrným modrým světlem z obrazovky.

„Lidé si mohli vyvinout větší vnitřní víčko, aby zabránili nadměrnému světlu, nebo se oční čočka mohla vyvinout tak, aby blokovala přicházející modré světlo, ale ne jiné světlo s vysokou vlnovou délkou, jako je zelená, žlutá nebo červená,“ řekl Kasun Ratnayake, výzkumník z Toledské univerzity.

Zdroj: redakce, techtimes.com, TollFreeForwarding