Sci-fi nebo skutečnost? Úžasná designová stavba Muzea budoucnosti v Dubaji je zachycena na videu

Dubajská záliba soustředit ve své zemi nejokázalejší a nejvelkolepější výtvory světa není žádným tajemstvím. Úchvatné stavby s neskutečným designem pomohly hlavnímu městu Spojených Arabských Emirátů (SAE) stát se velmi atraktivním místem pro turisty z celého světa. A nyní je tu nová stavba, Muzeum budoucnosti.

Muzeum bylo otevřeno na magické datum 22. 2. 2022. Je to další architektonický skvost, který má sloužit jako pocta vědě a technologii. Bude obsahovat některé z nejvíce futuristických technologií, nápadů a inovativních produktů na světě.

Velkolepá stavba Muzea budoucnosti je možná jedním z nejsložitějších a nejkomplikovanějších návrhů, které byly architekty vytvořeny a převedeny do reality. Šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, vládce Dubaje, ji označil za „nejkrásnější budovu na světě.“

Podle webu InterestingEngineering, má muzeum eliptický tvar, o kterém někteří říkají, že symbolizuje lidstvo a prázdnota uvnitř objektu představuje neznámou budoucnost. Jiní přirovnávají strukturu budovy k lidskému oku, které se dívá do budoucnosti.

Museum of The Future (Muzeum budoucnosti), trvalo šest let, než jej postavil designér John Killa ze společnosti Killa Designs. I když jeho tvar na první pohled upoutá každého diváka, není to to jediné, čím se stavba může pochlubit. Muzeum nemá ve svých sedmi patrech žádné rohy ani sloupy. Exteriér budovy z nerezové oceli je tvořen přesně 1024 panely, které představují 1024 bajtů v kilobajtu. To z něj dělá skutečnou poctu moderním technologiím.

Každý panel tohoto muzea je pokrytý arabskými citáty. Jeden z těchto citátů zní: Budoucnost patří těm, kteří si ji dokáží představit, navrhnout a realizovat. Arabské rytiny po celé budově také dělají z muzea jednu z největších kulturních ikon SAE.

Zdroj: interestingengineering.com