Scéna jako ze sci-fi filmu. Po Šanghaji se potulují robotičtí psi

V Šanghaji byla znovu zavedena karanténa, která se vztahuje na polovinu města. V ulicích se objevili robotičtí psi, kteří obyvatelům připomínají pravidla a nabádají je, aby zůstali doma, píše server Business Insider.

Šanghajské úřady se rozhodly rozdělit město na dvě části. Divize se táhne podél řeky Huangpu Jiang. Do 31. března se karenténa vztahovala na čtvrti na východním břehu, od 1. do 5. dubna je naopak zavedena na druhé straně řeky.

Scény jako z filmu

Ve městě byla zřízena kontrolní stanoviště, v části města, na kterou se vztahuje výluka, byla omezena veřejná doprava a zavedena četná omezení. Robotičtí psi, o nichž jsme již informovali, vybavení megafonem připomínají lidem, aby je poslouchali. Jednoho z těchto psů můžete vidět na videu, které bylo zveřejněno na internetu a rychle se stalo velmi populárním. To není scéna ze sci-fi filmu, ale nová realita obyvatel Šanghaje.

Robotičtí psi nejsou v Šanghaji ani v Číně obecně žádnou novinkou. Již dlouho se uvádí, že tyto typy zařízení jsou poměrně oblíbené – nejen u orgánů činných v trestním řízení, ale i u běžných lidí. Stále častěji se obyvatelé setkávají s tím, že si lidé na procházky vodí robotické psy a volí je místo psů nebo koček, které vyžadují mnohem více pozornosti a nasazení.

Jedním z nejpopulárnějších robotických psů je Spot od společnosti Boston Dynamics. Jak popisují jeho tvůrci, Spot díky své bezprecedentní mobilitě umožňuje automatizovat rutinní kontrolní úkoly a sběr dat bezpečným, přesným a častým způsobem. Robot se snadno ovládá pomocí aplikace a zabudovaných 360° kamer. Kromě toho může nést až 14 kg užitečného nákladu.

Psí robot Spot je vybaven montážními lištami a speciálními nabíjecími porty, takže může převážet různá zařízení, včetně například reproduktorů, které byly pozorovány v Šanghaji. Jeho uživatelé mohou používat hotová řešení ze stávající sítě poskytovatelů softwaru a hardwaru třetích stran nebo používat sadu pro vývoj softwaru (SDK) k vytváření vlastních ovládacích prvků, programování autonomních misí a integraci vstupů ze senzorů s nástroji pro analýzu dat.

Zdroj: businessinsider.com