Nejhorší chytré telefony, které kdy existovaly a které musíte znát

Společnosti vyrábějící chytré telefony nejsou při navrhování telefonů vždy přesné. Někdy přinášejí na trh značně podivné smartphony. Podivné nejen tím, jak vypadají, ale také tím, jak jsou telefony umístěny z hlediska ceny, hodnoty a účelu. Napadlo nás tedy sestavit seznam nejhorších smartphonů, které kdy existovaly.

Energizer Power Max P18K

První na našem seznamu je Energizer P18K. Pokud to nevíte, populární značka baterií Energizer vstoupila do odvětví chytrých telefonů. Ano, čtete správně, kromě nabídky kvalitních baterek prodává tato značka také smartphony. Jedním z konkrétních modelů, nad kterým všichni kroutili hlavou, je P18K.

Bohužel, když představila model P18K, zákazníky nenadchl a jeho nevyjímatelná Li-Po baterie s kapacitou 18 000 mAh nebyla pro spotřebitele dostatečně atraktivní, aby model podpořili. Tělo telefonu Energizer P18K má tloušťku 30-40 mm, což je na smartphone šílená tloušťka. Zejména proto, že spotřebitelé by v dnešní době dali přednost tenčím mobilům.

HTC EVO 3D

Lidé, kteří si tento model koupili ví, jak mizerný zážitek bylo vlastnit HTC EVO 3D. Nebylo by to tak špatné, kdyby nebylo všech slibů o tom, jak tento telefon vyléčí rakovinu a všechno změní. Mluvíme samozřejmě o „revolučním“ 3D fotoaparátu, který HTC umístilo na zadní stranu.

Znělo to jako obrovská věc a rozhodně to tak působilo. Při odchodu z prodejny majitelé měli pocit, že právě vyšli s něčím nepřekonatelným a týdny telefon všem ukazovali a mluvili o tom, jak je úžasný. Ne jeden, ale dva fotoaparáty? Lepší už to být nemůže. Pořizovat videa a fotky ve 3D, které si nikdo nemohl vychutnat, pokud neměl 3D monitor nebo zařízení podporující 3D videa a tak se majitelé začínali cítit osamoceně. Novinka 3D vyprchala a skutečná hodnota tohoto telefonu se začala projevovat.

Výdrž baterie byla propastná. I při minimálním zapnutí obrazovky jste se málokdy dostali na 8 hodin. Zdálo se, že dvoujádrový čipset Snapdragon v něm časem zahltila (tehdy) velmi neoptimalizovaná verze Androidu a HTC Sense.

BlackBerry Passport

BlackBerry bylo považováno za luxusní značku, kterou podporoval i bývalý prezident Spojených států Barack Obama. Bohužel společnost zažila svůj zánik, když se více prosadily systémy Android a iOS. Značka měla v roce 2012 nejvyšší počet předplatitelů a uživatelů na úrovni 80 milionů. Podle statistik však počet uživatelů smartphonů BlackBerry v USA klesl na méně než milion.

Společnost BlackBerry pak byla nucena vydat telefony s operačním systémem Android, aby mohla pokračovat v podnikání. Bohužel značka nedokázala najít shodu mezi svými telefony a užitečností systému Android. Jedním z konkrétních modelů, který značce skutečně přitížil, je BlackBerry Passport. Tento telefon není telefonem se systémem Android, ale to, co z něj dělá jeden z nejhorších smartphonů, které kdy existovaly, je jeho cena, design a funkčnost.

Passport byl považován za nejkratší, ale nejširší telefon, jaký byl kdy vyroben. Vyznačoval se zvláštním poměrem těla, díky kterému se tak špatně používal jednou rukou. Navíc byl 4,5palcový dotykový displej čtvercový, což se s většinou aplikací a videí nepracovalo úplně dobře.

Samsung Galaxy S5

V roce 2014 měla společnost Apple největší podíl na trhu s chytrými telefony. Vlajkový model značky měl tehdy hliníkové tělo a skleněnou konstrukci. Zatímco Samsung, jako jeden z největších konkurentů společnosti Apple, naopak prodával Samsung Galaxy S5 za 15 000 Kč. V tom roce to byl vlajkový model značky.

Samsung Galaxy S5 byl tehdy docela elegantní a skvěle vypadající telefon, ale byl to také jeden z nejhorších smartphonů vůbec. Proč? Telefony iPhone už tehdy měly skleněné tělo a hliníkový rám, ale ten Samsung Galaxy S5 měl plastové tělo a rám.

Aby to společnost ještě zhoršila, navrhla model S5 s kovovou povrchovou úpravou, která snadno vybledne. Telefon navíc vypadal lacině a stejně tak působí i na dotek.

Vertu Signature Touch

Nesnášíte, když je něco předražené? Přesně takový dojem většina z nás získala u společnosti Apple s jejími stále dražšími iPhony. Málokdo věděl, že na trhu existuje model telefonu s prodejní cenou 208 000 Kč a to Vertu Signature Touch. Při uvedení produktu na trh měl telefon přirážkovou cenu přes 200 000 Kč což bylo šílené.

Za tuto cenu jste si již mohli pořídit zbrusu nové auto, dům nebo obojí. Při bližším pohledu měl telefon opravdu drahý vzhled a design a také velmi tuhou konstrukci. Vertu Signature Touch má tělo z titanu, luxusní zadní panel potažený telecí kůží a kapacitní dotykový displej ze safírového skla, což je to, co nakonec diktuje jeho tržní cenu.

Pod kapotou byly specifikace telefonu zcela průměrné a neospravedlňují prodejní cenu.

Kyocera Echo

Popravdě řečeno, Kyocera nikdy nevyrobila opravdu skvělý telefon se systémem Android. Doufali, že se to změní, když představili Kyocera Echo, ale ukázalo se, že to byl jeden z největších přešlapů, jaký jsme kdy v historii oznámení smartphonů viděli.

Toto monstrum se dvěma obrazovkami bylo naprosto neskutečné zařízení. Stále jsme hledali telefon, který by v té době poskytoval alespoň z poloviny slušný zážitek na druhé obrazovce, a i když chválíme Kyoceru za to, že se o to pokusila, pravděpodobně by bylo lepší, kdyby rozpadla plány tohoto telefonu.

Pro začátek, přehnaný rámeček na této věci zničil jakýkoli pokus o to, aby toto zařízení vypadalo, že má jeden „velký“ displej. Myšlenka byla taková, že dva 3,5palcové displeje by se daly spojit do pěkného velkého 4,7palcového displeje. Nazvali to „režim tabletu“ a využili lákadla možnosti prohlížet fotografie a videa na širším plátně, aby se pokusili zvýšit prodej. Netřeba dodávat, že provedení tohoto nápadu ztroskotalo na špatné technice.

Chybný software, mizerná výdrž baterie a nezajímavá vnitřní výbava doplnily seznam negativ, která z Kyocery Echo udělala jeden z nejhorších telefonů s Androidem všech dob. Přemýšlejte o všem, co byste neměli dělat při konstrukci smartphonu, a Kyocera to všechno v modelu Echo udělala.