Máte obavy ze skrytých kamer v hotelu? Tyto aplikace vám je pomůžou najít

Skryté kamery mohou mít mnoho podob a na první pohled je nemusíte vidět. Pokud se chystáte na dovolenou do hotelu nebo do Airbnb, vyplatí se pořídit si detektor skrytých kamer, který zabrání pořizování nežádoucích záznamů z vaší dovolené, jak píše server Kaspersky.

Lidé mohou používat skryté sledování v hotelových pokojích z legitimních bezpečnostních důvodů. Umístění skrytých kamer v určitých prostorách, jako jsou koupelny a šatny, je však narušením soukromí a v mnoha zemích je nezákonné.

To však nezabránilo hostitelům Airbnb, majitelům hotelů a partnerům v cestovním ruchu, aby takové kamery nevhodně umisťovali. Průzkum mezi uživateli Airbnb ukázal, že 11 % z 2 000 respondentů našlo v pronajímaném ubytování skrytou kameru. Toto číslo by mohlo být vyšší, kdyby více lidí vědělo, jak zkontrolovat, zda v jejich pokoji nejsou skryté kamery.

Skryté kamery mají několik podob: mohou vypadat jako detektory kouře, budíky, žárovky, nabíječky USB, lampy nebo pera. Mohou být také v předmětech, jako jsou zrcadla nebo zarámovaná umělecká díla.

Pokud se chystáte ubytovat v hotelu nebo v Airbnb, neměla by vám v kufru chybět žádná cestovní pomůcka, jako je detektor skrytých kamer. Ty nejlepší mají zabudované detektory signálu a objektivu a dokážou sledovat skryté kamery na vzdálenost 5-20 metrů.

Detekce skryté kamery

Existují dvě hlavní metody detekce skrytých kamer. Prvním z nich je hledání záblesku v objektivu, které lze usnadnit průzkumem místnosti pomocí objektivu se světly, často označovaným jako „laserová detekce“.

Dalším základním přístupem, který je zvláště důležitý v době živého přenosu videa, je hledání neočekávaných radiofrekvenčních signálů (RF) vysílaných v důsledku sdílení dat. To je užitečné i při odhalování dalších živých špehovacích nástrojů, jako jsou například lokátory GPS.

Svou roli může sehrát i magnetometr (kompas), který je zabudovaný v telefonu. Rušení od špionážního zařízení v blízkosti by ho mělo prozradit a upozornit na podezřelou oblast. Magnetické sondy jsou součástí některých multifunkčních skenerů fotoaparátů a mohou detekovat vše od magnetů v reproduktoru až po magnet, který drží zařízení GPS pod autem.

A konečně, vzhledem k tomu, že mnoho kompaktních bezpečnostních kamer má noční vidění, může být užitečná schopnost vyhledávat infračervené (IR) světlo. Infračervená (IR) světla nejsou viditelná pouhým okem, ale jsou rozumným indikátorem toho, že se v blízkosti nachází kamera.

Existují populární aplikace, které můžete použít ke kontrole skrytých kamer na krátkou vzdálenost, například Glint Finder, Radar a Detectify.

Zdroj: kaspersky.com