Investoři kupují pozemky za desítky milionů korun ve virtuální realitě. Mají jeden pádný argument

Američtí investoři platí miliony dolarů za pozemky ve virtuální realitě Metaverse, ve které spatřují obrovský potenciál, jakožto novém druhu sociální sítě.

„Metaverse je dalším stupněm vývoje sociálních médií,“ řekl Andrew Kiguel, generální ředitel kanadské společnosti Tokens, která investovala v přepočtu téměř 60 milionu korun za kus pozemku v jednom z několika populárních světů nazvaném Decentraland.

Dalším oblíbeným digitálním světem je Sandbox, kde společnost Republic Realm, která se zabývá virtuálním vývojem nemovitostí, utratila za pozemek virtuální půdy rekordních 100 milionů korun.

„Digitální svět je pro některé stejně důležitý jako svět skutečný,“ říká realitní makléř Oren Alexander z Miami. Stejně jako u nemovitostí v reálném světě je podle Alexandera i v tom digitálním naprosto zásadní lokalita.

„Ve světě Metaverse jsou totiž oblasti, kde se shromažďují lidé a tato místa jsou mnohem cennější než ty, kde se žádné události nedějí,“ řekl Kiguel a zní to jako docela pádný argument. Tyto silně navštěvované oblasti přitahují velké investory.

Například hudebník Snoop Dogg staví virtuální sídlo na pozemku v Sandboxu a někdo nedávno zaplatil v přepočtu 10 milionů korun za to, že se stane jeho sousedem.

Podle nedávných odhadů může virtuální svět Metaverse v blízké budoucnosti vyrůst v byznys v hodnotě 1 bilionu dolarů, tedy zhruba 21 bilionů korun.

Také český projekt Somnium Space těží z této vlny. Je jedním v řadě projektů v metaverze, které teď zažily raketový byznysový boom. Jen za poslední listopadový týden 2021 se ve čtyřech projektech hlásících se k ideji světa založeného na decentralizované virtuální budoucnosti prodaly pozemky celkem za víc než sto milionů dolarů, napsal Forbes.cz.

Zdroj: cnbc.com, forbes.cz