Hitlerův tajný stroj. Mělo Německo antigravitační UFO?

Nové video přibližuje konspiraci „Die Glocke“, údajného hybridu UFO a stroje času nacistického Německa, píše web Popular Mechanics.

Nacističtí vědci toužili vyvinout zbraň, která by mohla odrazit postupující spojenecké armády. UFO cestující časem. Je to jen konspirace nebo pravda? Legenda o zařízení „Die Glocke“ v konspiračních a UFO kruzích přetrvává.

Nové video vojenského historika Marka Feltona, které najdete níže, se zabývá zařízením ve tvaru zvonu, které údajně vyvinula organizace Schutzstaffel (SS) Adolfa Hitlera. Je však možné, že tento stroj ve skutečnosti sestrojili spisovatelé sci-fi a mystifikátoři, kteří využili poválečné pověsti nacistických vědců schopných téměř jakýchkoli technologických výkonů.

Nacisté, jako špičkoví technologové

Přestože nacisté druhou světovou válku prohráli, vyšli z ní s téměř mýtickou pověstí špičkových technologů. Nacistické tanky byly často technicky lepší než tanky spojenecké, Luftwaffe nasazovala do bojů stíhačky dříve než Spojenci a řada zbraní teroru, včetně řízené střely V-1 a balistické rakety V-2, představovala děsivé, i když strategicky pochybné zbraně.

Protivníci považovali úspěchy nacistických vědců a inženýrů za natolik vyspělé, že americká armáda v pozdějších fázích války vyslala do Německa průzkumné týmy, aby zajistily vědce a vojenskou techniku dříve, než se jich zmocní jiné mocnosti, zejména Sovětský svaz.

V rámci tohoto úsilí, známého jako Projekt Paperclip, byly zajištěny rakety V-2 a významné osobnosti, jako byl Wernher von Braun, nechvalně proslulý letecký inženýr, který vynalezl raketu V-2 a později navrhl raketu Saturn V pro program NASA Apollo.

Podle legendy bylo zařízení Die Glocke údajně jednou z takových německých zázračných zbraní.

Létající talíř nebo zvon?

Poprvé se zvěsti o tomto zařízení objevily jako nacistické sci-fi v knize Jitro kouzelníků z roku 1960. Die Glocke se objevil také v knize Igora Witkowského Pravda o zázračné zbrani z roku 2000 a poté v knize Nicka Cooka Hon na nulový bod. Tam bylo zařízení označováno, jako svítící, rotující zařízení, které možná mělo nějaký antigravitační účinek nebo bylo dokonce strojem času, který byl součástí antigravitačního programu SS pro létající talíř.

Spisovatel Cook dokonce nadhodil možnost, že nechvalně známý plukovník SS Hans Kammler vyměnil Die Glocke americké armádě výměnou za svou svobodu. Kammler zmizel v posledních dnech druhé světové války a už ho nikdo nikdy neviděl. Zatímco Spojenci v rámci projektu Paperclip poslali domů celou řadu německých superzbraní, včetně stíhaček a raket, neexistuje žádný záznam o tom, že by byla jakákoli verze Die Glocke kdy ukořistěna.

Zatím pouze konspirace

Přesto někteří zastánci konspiračních teorií o UFO věří, že americké síly zajaly nacistické vědce a dokonce i samotného Kammlera a daly jim práci na vývoji antigravitační technologie Die Glocke. Podle legendy to vyvrcholilo takzvaným Kecksburgským incidentem, kdy v prosinci 1965 údajně havarovalo u Kecksburgu v Pensylvánii UFO ve tvaru zvonu.

Potvrzuje se něco z toho? Je to mimořádně nepravděpodobné. Pro začátek je tu jedna zjevná díra v teorii. Pokud USA skutečně měly přístup k antigravitační technologii, kde jsou potom antigravitační letadla?

Zdroj: popularmechanics.com