Budou mezi námi chodit kyborgové s implantáty v těle?

Téměř dvě třetiny lidí v nejrozvinutějších zemích západní Evropy by podle nové studie společnosti Kaspersky uvažovaly o vybavení lidského těla moderními technologiemi, které by zlepšily jejich zdraví.

Respondenti by nejčastěji souhlasili s implantováním technologie, která zlepšuje zdraví. Lidé spoléhají na to, že moderní technologie zlepšují jejich zrak, zlepšují tělo a zvyšují atraktivitu jejich vzhledu.

A s rozvojem moderních technologií získávají lidé stále nové a nové způsoby a metody, jak zlepšit svůj život a zdraví a zlepšit své vlastní tělo pomocí moderních řešení.

Výzkum Opinium provedený na 14 500 lidech v 16 evropských zemích, včetně Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a Španělska, ukázal, že až 63 procent lidí by uvažovali o vyladění svého těla, aby zlepšili jeho výkon.

I když ne ve všech zemích, respondenti přistupovali k těmto vylepšením se stejným nadšením.

„Zlepšování lidského těla je dnes jedním z nejdůležitějších technologických trendů,“ říká Marco Preuss, evropský ředitel globálního výzkumu a analýz společnosti Kaspersky zabývající se kybernetickou bezpečností.

Společnost Neuralink miliardáře Elona Muska představila počítačový čip velikosti mince, který byl několik týdnů implantován praseti. Společnost ho chce použít nejen k propojení lidského mozku s počítačem, ale především k léčení neurologických onemocnění. Implantáty by byly náhradou za farmakologickou léčbu a dokonce za neurologické operace.

Průzkum zároveň ukázal, že většina respondentů si přála, aby vylepšení člověka fungovalo ve prospěch lidstva, ačkoli někteří vyjádřili obavy, že implantované čipy mohou být , protože lidé mohou být vystaveni hackerským útokům. Z průzkumu rovněž vyplývá, že většina respondentů věří, že se bude jednat o velmi elitní technologii, protože k nejmodernějším technikám na podporu lidského těla a ochranu zdraví budou mít přístup pouze ti nejbohatší.