Asteroid Bennu, který prolétá kolem Země, by nás mohl v budoucnu zasáhnout. NASA z něho za pár dnů získá vzorky materiálu

Asteroid Bennu prolétá kolem naší planety každých šest let, ale podle předpovědi by do Země mohl narazit 24. září 2182. 24. září se na zemi vrátí sonda se vzorky tohoto asteroidu, jak píše web Mirror.

Přestože je kolizní kurz ještě daleko, NASA pracuje na plánech, jak asteroid Bennu odklonit, a je v “závěrečné fázi” plánování. Asteroid Bennu proletí okolo Země již za pár dnů. Sonda NASA se vrátí na Zemi už 24. září. Díky misi OSIRIS-REx získá NASA vzorky tohoto asteroidu a díky nim může vypracovat plán na jeho odklonění či zničení.

Bennu je široký asi o polovinu méně než asteroid, kvůli kterému vyhynuli dinosauři, což znamená, že ačkoli způsobí zkázu v okruhu 965 km od místa dopadu, není dostatečně velký na to, aby způsobil celosvětové vymírání. Pravděpodobnost, že Bennu v roce 2182 vůbec zasáhne Zemi, je jedna ku 2700. Šance, že Bennu zasáhne Zemi v roce 2300, je jedna ku 1750. Což není tak málo, jelikož šance na výhru ve sportce je 1 : 13 983 816.

Zdroj: redakce, mirror