Apple údajně neplánuje vydat nový 27palcový iMac

Společnost Apple ukončila výrobu 27palcového iMacu, když uvedla na trh Mac Studio a 5K Studio Display. Zprávy, které se ale objevily na začátku tohoto roku, naznačovaly, že se pracuje na jeho náhradě. Podle webu 9to5Mac však Apple v současné době neplánuje v blízké budoucnosti vydat iMac větší než 24 palců.

Pokud je to pravda, znamená to, že se v dohledné době nedočkáme 27palcového modelu poháněného procesorem M1. Nedávno ukončený iMac stále používá čipy Intel.

Apple údajně neplánuje ani větší iMac vybavený procesorem M1 Pro, Max nebo Ultra. Pravděpodobně se nedočkáme ani MacBooků s procesorem M2, které by měl Apple uvést na trh ještě letos.

V současné době je jediným iMacem, který lze získat přímo z webových stránek Apple Store, 24palcový model s procesorem M1 uvedený na trh v loňském roce.

Technologický gigant vyvíjí nový 24palcový počítač typu „vše v jednom“, který má být představen někdy v roce 2023. Podobně jako MacBook Air a 13palcový MacBook Pro však pravděpodobně zůstane jednou z relativně cenově dostupných variant společnosti a nebude vybaven jejími špičkovými čipy.

Samozřejmě musíme mít na paměti, že plány Applu se mohou změnit a neznamená to, že by společnost neuvažovala o zavedení různých verzí iMacu. Apple se ale momentálně zaměřuje na propagaci Mac Studia a chystaného Apple Silicon Mac Pro profesionálním uživatelům.

Zdroj: 9to5mac.com