Výpadek elektřiny v domácnosti – máte zavolat, nebo počkat?

Když se ve vaší domácnosti vyskytnou problémy s elektřinou, může být někdy obtížné zjistit příčinu. Když to není zásadní problém a vy nechcete volat elektrikáře zbytečně, jak tedy určíte, co může být už nouzová situace?

Kdykoli se budete cítit znepokojeni nebo ohroženi elektrickou bezpečností, neváhejte kontaktovat certifikovaného a licencovaného technika. Nejdůležitější je vaše bezpečnost a pohodlí.

Zde je několik situací, kdy je třeba zavolat odborný servis:

Výpadek proudu

Existuje celá řada problémů, které mají za následek ztrátu elektrické energie. Například to může být bouře. Chcete-li zjistit, zda k odstranění výpadku potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na svého poskytovatele elektrické energie a zkontrolujte, jestli ví, proč jsou vaše dodávky mimo provoz. Pokud to neví, problém je pravděpodobně u vás doma.

Trvalá porucha na spotřebiči

Nastal u vás problém s konkrétním zařízením nebo světelným zdrojem déle než jednu hodinu? Nejlepším řešením je okamžité kontaktování autorizovaného elektrikáře a požádání o preventivní opravu.

Bzučení nebo hučení

Hlasité bzučení z jisticí skříňky obvykle znamená vadný jistič, který se nevypíná, nebo je špatně zapojený. Taková situace může být extrémně nebezpečná a vystavuje váš domov možnému požáru.

Štiplavé hořící pachy

Vůně, která se podobá hořícímu plastu, obvykle označuje poškozené vodiče, které mohou vést k požáru. Pokud je to možné, tak bezpečným způsobem vypněte napájení a okamžitě zavolejte elektrikáře.

Spálené zásuvky

Pokud si všimnete zčernalých nebo hnědých skvrn kolem vývodů zásuvky, tak je pravděpodobné, že budou přetíženy. Požádejte o pomoc profesionála.

Pro Prahu a okolí je k dispozici Nonstop pohotovostní havarijní služba: elektrikář na Praze 7 a elektrikář na Praze 8 čeká na vaše zavolání. Služba je poskytována 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků.