Praní a sušení v jednom zařízení má své výhody

Velkou výhodou používání pračky se sušičkou je, že k praní i sušení prádla potřebujete pouze jeden spotřebič. Máte doma malý prostor? Pračka a sušička se vám nikam nevejde? Kombinace pračky se sušičkou je fantastický způsob, jak tento problém můžete vyřešit. Díky tomu je také nákup levnější a nebudete muset přenášet všechno mokré prádlo z pračky do sušičky.

První ručně ovládané bubnové sušičky byly vyvinuty ve Francii již v roce 1800. První elektrické zařízení následovalo ve 20. století.

Na rozdíl od kombinace samostatné pračky a samostatné sušičky jsou pračka se sušičkou dvě zařízení v jednom spotřebiči. V prvním kroku přichází na řadu pračka, která funguje stejně jako samostatné zařízení. V závislosti na kapacitě a typu sušičky může proces sušení začít po praní. U některých modelů lze funkce praní a sušení naprogramovat hned od začátku, u jiných uživatelé sušičku po praní spouští ručně. Sušička některých kombinovaných zařízení je navržena pro menší náplň než pračka. Pro uživatele to znamená, že mohou dát do pračky prádla méně, nebo po vyprání část odebrat a pověsit.

Přesvědčivé výsledky díky efektivnímu použití

Ve srovnání se dvěma samostatnými zařízeními se osvědčila kombinace pračky a sušičky. Čištění, péče a sušení prádla mají podobnou kvalitu. Je však třeba předpokládat, že programy jsou používány rozumně a že jsou dodržovány pokyny pro praní na oděvech. Pokud například jemné prádlo perete na příliš vysokou teplotu, je to na úkor látky – bez ohledu na to, zda se pračka se sušičkou nebo pračka a sušička používají samostatně.

Spousta modelů a značek k dispozici

Každý má různé potřeby týkající se jeho prádla. Z tohoto důvodu je důležité, aby byla k dispozici celá řada možností. Díky tomu je mnohem jednodušší najít kombinaci pračky se sušičkou, která je vhodná pro vaše konkrétní potřeby. Dobrou zprávou je, že kombinované pračky se sušičkou jsou skutečně k dispozici od velkých značek s řadou modelů a výkonností, ze kterých si můžete vybrat.