Popularita kompaktních mini jeřábů, běžně známých jako pavoučí jeřáby, roste.

Mini jeřáby jsou nenápadné stroje. Přes své malé rozměry a – na první pohled – jemnou konstrukci se vyznačují vysokou nosností. Tyto jemné stavební jeřáby zároveň zajišťují výjimečnou bezpečnost při práci, která je zásadní při přepravě těžkých nákladů. Jaký je důvod vysokého standardu bezpečnosti minijeřábů?

Moderní palubní počítač

Tajemství bezpečného používání mini jeřábů – kromě nezbytných zkušeností a kompetencí obsluhy – spočívá v inovativním řešení, kterým je palubní počítač. Zpracovává informace zasílané prostřednictvím senzorů umístěných v jeřábu. Co jsou tyto údaje? Počítač mimo jiné analyzuje hmotnost přepravovaných předmětů, délku a úhel dosahu, poloměr práce nebo tlak vyvíjený mini jeřábem na zem. Tyto informace, které souvisí s údaji o poloze podpěr, účinně zabraňují převrácení stroje. Zároveň zabraňují operátorovi v chybách, které by mohly destabilizovat provoz zařízení.

Bezpečnost především

Programovatelný omezovač točivého momentu není jedinou ochranou používanou u mini jeřábů. Vybrané modely mají dodatečnou, mimořádně účinnou ochranu, a to speciální systém zabraňující kývání, který zaručuje bezpečnost jak přepravovaných nákladů, tak samotného stroje. Co dalšího zvyšuje komfort používání mini jeřábů? Dálkové ovládání, snížená hmotnost s malým dopadem na zem, stabilní pásy, po kterých se stroj pohybuje – díky těmto vlastnostem je používání miniaturních jeřábů pohodlné a bezpečné. Řešení související s doplňkovým vybavením jeřábů také určují vysoký standard bezpečnosti práce malých jeřábů. Za zmínku zde stojí například příslušenství zvyšující bezpečnost přepravovaných předmětů, například vakuové přísavky na sklo s vysokou nosností, určené k přepravě choulostivých nákladů. Stručně řečeno, používáním minijeřábů na vašem staveništi zvyšujete bezpečnost práce vašich zaměstnanců.