Kvalitně provedené ploché střechy jsou vynikajícím řešením

Spousta lidí má k plochým střechám negativní vztah. Mohou za to především dojmy z minulosti, dříve nebyly technologie tak pokročilé a s plochými střechami mívali lidé mnoho starostí. Dnes je ale všechno jinak.

Ploché střechy jsou moderní, praktické a v návrzích architektů často využívané. Při kvalitním provedení se navíc nemusíte bát žádných problémů.

I starší ploché střechy se dají rekonstruovat

Máte plochou střechu, kterou zatéká? Špatně drží? Nepředstavuje dostatečnou tepelnou izolaci? Nikdy není pozdě to napravit. Zejména u starších budov je zcela běžné, že nebyla dodržena správná skladba vrstev a střecha se nezvládá vypořádat se změnami počasí. Rekonstrukce plochých střech je v takovém případě jednoznačným řešením. Odborníci dokáží navrhnout postup na míru vašim představám, potřebám a také finančním možnostem. Uvědomte si navíc, že investice do zateplení ploché střechy vám ve finále pomůže ušetřit na vytápění. Střecha má velký vliv na teplotní komfort v domě, a pokud je udělaná dobře, v zimě teplo drží, v létě ho naopak nepustí dovnitř. Speciální parozábrana, kterou v minulosti ploché střechy nemívaly, kromě toho zabraňuje prostupu par do jednotlivých vrstev. Dobře zateplená střecha navíc vyžaduje minimální následnou údržbu, nekoroduje a nedrží se v ní plísně.

Plochá střecha jako moderní zelená střecha

A ještě jednu výhodu plochá střecha má. Dá se osadit zelenými rostlinami, které jednak fungují jako tepelná a hluková izolace střech, dále přispívají k lepšímu klimatu v okolí, a také působí velmi esteticky zdařile. Zároveň svým způsobem prodlužují životnost střechy. Informujte se o tomto řešení a přeměňte i vy svůj domov k nepoznání.

Začněte třeba tím, že se poptáte na rekonstrukci u firmy EKISYS s.r.o. Působí nejčastěji v Jihočeském kraji, avšak zajistí rekonstrukci po celé ČR.