Golfové vozíky – zřejmé otázky a překvapivé odpovědi

Která značka golfových vozíků je nejlepší?

Golfové vozíky se neustále zdokonalují. Zavádí se nové materiály, například uhlíková vlákna. Nejlepší jsou vyráběny společnostmi, které mají odpovídající zkušenosti. Patří k nim: Axglo, Bag Boy, Big Max, Clicgear, EZE Glide, JuCad, JuStar, Legend, Longridge, Masters Golf, MKids, Motocaddy, TiCad.

Kolik kol může mít golfový vozík?

Golfové vozíky mají dvě, tři nebo čtyři kola. Každé kolo je opěrným bodem. Čím je jich více, tím je vozík stabilnější. Zvýšení počtu kol neznamená problémy s manévrováním, protože se používají torzní kola.

Jsou lepší golfové vozíky na malých kolech nebo velkých?

Větší kola lépe zvládají nerovnosti. Přejíždějí přes ně snadněji. Řízení takového vozíku vyžaduje méně výkonu. Současné golfové vozíky mají odnímatelná kola, která lze zabalit do pouzdra.

Kolik váží golfový vozík?

Typický golfový vozík váží zhruba 7 kg. Titanový golfový vozík se třemi koly váží méně než 4 kg. Doporučuje se zejména lidem, kteří mají problémy se zády. Bezpečná hmotnost, kterou mohou zvednout, by neměla přesáhnout 5 kg.

Jaký rozsah má elektrický golfový vozík?

Rozsah závisí na kapacitě baterie. Golfový vozík napájený lithiovou baterií s obsahem 16aH a napětím 12V má dostatek energie pro 18 jamek. Zvýšení baterie na 20 Ah způsobuje, že bude golfový vozík bude doprovázet hráče na 36 jamkách. Doba potřebná k nabití baterie nepřesahuje pět hodin.

Golfchampion.cz