Čína jde vstříc obnovitelným zdrojům energie. V čem je její počínání výhodné i pro nás?

Pomalu a jistě přichází doba, v níž se budeme spoléhat pouze na obnovitelné zdroje energie. Svět si zkrátka uvědomuje, že není jiná udržitelná cesta pro naši budoucnost. Věřte tomu, nebo ne, ale dokonce už i Čína začíná realizovat masivní projekty v oblasti fotovoltaických elektráren. V čem je její krok výhodný i pro naši zemi?

Čína a její pokrok v zavádění obnovitelných zdrojů

Asi málokdo by si tipl, že zrovna Čína nám bude moci jít příkladem v této oblasti. Přesto se stáváme svědky toho, jak zmíněná země staví v ohromném měřítku fotovoltaické elektrárny, jež budou schopné samostatně napájet ohromné čínské regiony.

Právě v severním regionu Číny zvaném Tianjin vznikl ohromný komplex solárních elektráren. Fotovoltaika se tak úspěšně stává pro obyvatele zmíněného regionu zdrojem tepla i elektřiny, přičemž tuto práci zastane kompletně bez pomoci jiných zdrojů energie.

Vybudovaný komplex FVE je schopný vyprodukovat více než 4,1 miliardy kWh elektřiny ročně. Takové množství nejen zajišťuje veškeré potřeby tamních obyvatel, nýbrž je dokonce převyšuje. Díky tomu se dá každým rokem ušetřit v této oblasti 1,25 milionů tun uhlí vedoucího při jeho spalování k 3,4 milionům tun oxidu uhličitého.

V čem je tento krok výhodný pro nás?

Mnoho našich čtenářů zajisté ví, že i česká energetika, elektřina i samotná cena elektřiny jsou přímo či nepřímo závislé i na Číně. Z toho důvodu se i my sami můžeme těšit na výhody plynoucí z pokrokového rozhodnutí Číny. O jakých výhodách je řeč?

„Čína, největší světový producent komponent pro fotovoltaický průmysl, evidentně důvěřuje fotovoltaice natolik, že pokračuje s masivními investicemi do budování fotovoltaických parků, jež mají zabezpečit stabilní dodávku ekologické a bezemisní elektřiny pro tamější regiony. Tyto zprávy mohou být dobrým signálem i pro český trh. Vlivem pandemie covid došlo k narušení dodavatelského řetězce, který do jisté míry omezil i české firmy podnikající ve fotovoltaice. Vzhledem k této situaci došlo k nárůstu cen za nejdůležitější komponenty fotovoltaických elektráren v čele se solárními panely a střídači, což jsou klíčové prvky fotovoltaických elektráren. Díky pevné důvěře Číny v tuto technologii ovšem můžeme očekávat prohloubení důvěry v celý trh, který zákonitě povede ke stabilizaci cen,“ říká Ing. Miroslav Mikeš, jednatel SEFY Czech Republic s.r.o., přední české společnosti realizující fotovoltaické elektrárny na klíč.

Ve výsledku je naprosto jasné, že je v současné době více než příznivý čas na přechod k solárním panelům. Rozhodně doporučujeme fotovoltaické elektrárny na klíč realizované prověřenou společností SEFY. Díky jejich řešení se budete moci těšit na velké úspory za energie a ještě pomůžete životnímu prostředí.